DJ Schedule

MONDAY:
‘till 18:00 – The best selection of house tracks and repeats of yesterday’s shows
18:00 – Noisia (Drum and Bass)
19:00 – Ming (House)
20:00 – Arty (House)
21:00 – MAKJ (House)
22:00 – VINAI (EDM)
23:00 – Tritonal (EDM)
00:00 – Monstercat (House)


TUESDAY:
‘till 18:00 – The best selection of house tracks and repeats of yesterday’s shows
18:00 – Dave Seaman (House)
19:00 – Timmy Trumpet (EDM)
20:00 – Moguai (EDM)
21:00 – Don Diablo (House/EDM)
22:00  – Rocher Sanchez (House)
23:00 – My Digital Enemy (House/Tech-House)
00:00 – Yousef (Tech-House/Techno)


WEDNESDAY:
‘till 18:00 – The best selection of house tracks and repeats of yesterday’s shows
18:00 – Solarstone (Trance/Progressive)
19:00 – Roger Shah (Balearic & Melodic Trance)
20:00 – Thomas Gold (House/EDM)
21:00 – Paul Oakenfold (Trance/Progressive)
23:00 – Cristian Varela (House, Techno, Tech-House)
00:00 – Dave Clarke (Techno)


THURSDAY:
‘till 18:00 – The best selection of house tracks and repeats of yesterday’s shows
18:00 – Tom Swoon (EDM)
19:00 – Stafford Brothers (EDM)
20:00 – Jack Eye Jones (House)
21:00 – Nari & Milani (EDM)
22:00 – Futuristic Polar Bears (EDM)
23:00 – Chus + Ceballos (House, Techno, Deep-House, Tech-House)
00:00 – Lupe Fuentes (House, Deep-House)


FRIDAY:
‘till 18:00 – The best selection of house tracks and repeats of yesterday’s shows
18:00 – Danny Howard (House)
19:00 – Andi Durrant (House)
21:00 – Kryder (House)
22:00 – Dyro (House)
23:00 – Stefano Noferini (House/Tech-House)
00:00 – UMEK (Tech-House/Techno)
01:00 – Chris Liebing (Techno)


SATURDAY:
‘till 18:00 – The best selection of house tracks and repeats of yesterday’s shows
18:00 – Daddy’s Groove (House)
19:00 – Paul van Dyk (Trance/Progressive)
20:00 – Alison Wonderland (House)
21:00 – Chuckie (House)
22:00 – Spinnin’ Sessions (House)
23:00 – Sister Bliss (House)
00:00 – Monthly Mix Sessions
Mixes by:
[1] Miss Nine, Darius Syrossian, Josh WinkGiuseppe Ottaviani (Various)
[2] Disco Fries,  Hook N Sling, Adam Sky, Showtek  (Various)
[3] Kaiserdisco, Axtone RecordsSebastiaan Hooft, Circoloco (Various)
[4] Ferry Corsten, Bingo Players, Sander Kleinenberg, Yves Eaux (Various)


SUNDAY:
‘till 18:00 – The best selection of house tracks and repeats of yesterday’s shows
18:00 – Smokingroove (House)
19:00 – Miss Tara (House)
20:00 – Robbie Rivera (Tribal/House)
21:00 – Eddie Halliwell (Trance/Progressive/EDM)
22:00 – D.O.N.S. (House/Tech-House)
23:00 – Felix Kröcher (Techno)
00:00 – Marco Bailey (Techno)


Note:
1) the times are in C.E.T. (Central European Time)
2) the times are approximate